Czech Inn Hotels – Hotely, ve kterých jste vítáni!

   

PAMÁTKY & ATRAKCE

Praha je všeobecně považována za jedno z nejkrásnějších měst v Evropě. Historické centrum města s jedinečným panoramatem Pražského hradu, největšího hradního komplexu na světě, je památkovou rezervací UNESCO. Právě historické jádro města a mnohé památky přilákají ročně miliony turistů ze zemí celého světa, což činí Prahu jedním z nejnavštěvovanějších měst Evropy.

Pražský hrad je významným symbolem českého státu a největším souvislým hradním komplexem na světě. Od svého založení v 9. století se stal sídlem českých panovníků a prezidentů. Od roku 1992 je zapsán v Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Katedrála svatého Víta, Václava a Vojtěcha a Panny Marie je nejvýznamnější český římskokatolický kostel a dominanta Pražského hradu. Jižní věž katedrály je s výškou 96,6 m třetí nejvyšší kostelní věží v Česku.
Karlův most je nejstarším a nejznámějším pražským mostem. Byl založen roku 1347 Karlem IV., po obou stranách je opevněn věžemi a na pilíře mostu bylo osazeno 30 soch světců.
Staroměstské náměstí, hovorově také „Staromák“, je nejstarší a nejvýznamnější náměstí historické Prahy. Od svého vzniku ve 12. století bylo svědkem mnoha historických událostí. Jednou z dominant náměstí je chrám Matky Boží před Týnem.
Pražský orloj - mechanické astronomické hodiny (r. 1410) umístěné na jižní straně věže Staroměstské radnice, ukazují nejen čas a datum, ale i polohu Slunce, fáze Měsíce, astronomické cykly a svátky křesťanského kalendáře. Každou celou hodinu se na orloji objevuje 12 figur apoštolů.
Ostrov Kampa se nachází mezi hlavním tokem Vltavy a jejím ramenem – Čertovkou na Malé Straně. Je jedním z nejromantičtějších a nejmalebnějších míst v Praze a travnaté plochy v parku jsou hojně využívány k piknikům a k odpočinku.
Vyšehrad - oblíbené místo k procházkám, sídlo prvního českého krále bylo postaveno v 10. století a nabízí jedinečný výhled na město. Součástí pevnosti je také novogotická bazilika sv. Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov, který je místem posledního odpočinku mnoha českých osobností a umělců.
Pražské židovské město, známé jako čtvrť Josefov, se nachází mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Ve středověku to bývalo chudinské ghetto a dnes patří k nejnavštěvovanějším místem v Praze. Navštívit můžete Starý židovský hřbitov, Staronovou synagogu a mnoho dalších míst.
Václavské náměstí je obchodním a administrativním centrem města a místem významných společenských a historických událostí. Jedná se o 750 m dlouhý a 60 m široký bulvár půdorysu protáhlého obdélníku.
Tančící dům je od roku 1996 jedním z pilířů pražské moderní architektury. Stavba je nspirována slavným filmovým tanečním párem Ginger a Fredem. Můžete zde navštívit galerii, restauraci a bar s vyhlídkovou terasou, odkud můžete obdivovat Prahu z 360 stupňů.
Kafkova hlava - venkovní socha složená ze 42 pohyblivých pater je 11 metrů vysoká a vytváří tvář známého českého spisovatele Franze Kafky. Tato 39 tun vážící busta umělce Davida Černého stojí od listopadu 2014 u obchodního centra Quadrio, přímo nad stanicí metra Národní.
Rozhledna na kopci Petřín je jednou z nejznámějších dominant Prahy. Byla postavena v rámci Jubilejní výstavy r. 1891 jako volná kopie pařížské Eiffelovy věže (k té je v poměru 1:5), je vysoká 63,5 m a na její vrchol vede 299 schodů.
ZOO Praha patří díky své jedinečné poloze k nejkrásnějším zoologickým zahradám na světě. Její členitý terén nabízí až desetikilometrovou procházku exotikou včetně Afrického domu, Indonéské džungle nebo Údolí slonů.
Lennonova zeď je výjimečná stěna plná maleb a nápisů, která symbolizuje hrob Johna Lennona, frontmana legendárních Beatles. Je symbolicky spojeno s mírumilovným odporem vůči násilí a nespravedlnosti kdekoli na světě.
Žižkovská televizní věž (216 m) je hlavní dominanta Žižkova a nejvyšší stavbou metropole. Součástí věže je 360° vyhlídka (ve výšce 93 m), bar a restaurace. Na konstrukci věže je umístěno 10 obřích soch miminek od českého umělce Davida Černého.
Trojský zámek je jednou z nejkrásnějších barokních památek a nachází se v blízkosti pražské zoologické zahrady. Zámek je obklopen nádhernou francouzskou zahradou a v zámeckém areálu se pořádají také koncerty.